Otevřená učebnice

Na této stránce je vznikající učebnice pro mediální výchovu Svět médií. Vzdělávací materiály do výuky od ostatních kolegů, organizací apod., naleznete zde.

Učebnice Svět médií je ke stažení zdarma a jednotlivé a aktualizované kapitoly sem přibývají z původního úložiště na Slideshare. Ze Slideshare lze však stáhnout pouze needitovatelné verze (pouze v pdf) a navíc musí být uživatel registrovaný. Pokud najdete nějakou kapitolu na Slideshare, která není uvedená zde a nevadí vám mírně neaktuální verze, napište prosím na info@svetmedii.info a kapitola (včetně pracovních listů či podkladů do výuky) vám bude zaslána.

Podklady do výuky jsou tvořeny primárně pro studenty semináře Svět médií a většinou k prezentaci nálěží i pracovní listy a popisy aktivit. Některé kapitoly obsahují i podklady přímo pro učitele a cílem je, aby tato metodická a didaktická podpora byla postupně součástí všech témat. Vytvoření podkladu pro učitele je však neuvěřitelně časově náročné, proto buďte prosím trpěliví:-) Materiály mohou obsahovat chyby, dokonce i pravopisné, protože text neprochází před zveřejněním žádnou externí korekturou ani kontrolním čtením.

Kazma a Meldik: My se nevzdáme

Vloni úspěšně Kazma ve svém pořadu One Man Show nachytal produkční tým pořadu Prostřeno!. TV Prima však zareagovala velmi poučeně a dokázala Kazmovu show využít k vyšší sledovanosti již odvysílaného pořadu. Což je ovšem rozdíl oproti spoečností Ogilvy a Karlovarských...